Akadoztak a CIB szolgáltatásai csütörtökön
Az elektronikus szolgáltatásokban és a kereskedők számára nyújtott internetes kártyaelfogadásnál voltak gondok.
Az elektronikus szolgáltatásokban és a kereskedők számára nyújtott internetes kártyaelfogadásnál voltak gondok.
Magyarország egész jól áll az elektronikus fizetési megoldások terén, de van még hova fejlődni. Például Csehország szintjére, bár ott is akad, aki alkotmányba vésné a készpénzhez való jogot. Románia az előző évezredben ragadt, Bulgáriában a készpénz a korrupció legjobb barátja.
Az új fizetési rendszerről a jegybank alelnöke számolt be.
Az elmúlt hónapok eseményei, a dinamikusan növekvő infláció és a vissza-visszatérő pandémiás helyzet bizonytalanná tette a vállalkozások jövőjét, ezzel együtt pedig arra késztette őket, hogy biztos működésükért – ha lehet – most még inkább mindent megtegyenek. A vásárlói elvárások, a fogyasztói szokások pedig egyre-másra a technológiai innovációk irányába húzzák a cégeket, így az elektronikus fizetés ma már nemcsak elvárás, hanem alapszolgáltatásnak számít a vásárlók körében.
Mára 13 ezer kereskedővel áll kapcsolatban a Barion, amelyik hét évvel ezelőtt az első elektronikuspénz-kibocsátó vállalkozásként alakult meg Magyarországon. A cég értéke azonban nem csak az egyszerű és olcsó tranzakciók bonyolításában rejlik.
Az OTP Bank szerint jól látható, hogy az emberek még a kisebb összegű vásárláshoz is a plasztikot veszik elő.
Kockázatmentesebb, gyorsabb és mindenki számára jobban követhető a bankkártyás vásárlás, mégis vannak még kereskedők, akik ódzkodnak tőle. Egy bankot és egy kereskedőt kérdeztünk arról, mik a legnagyobb tévhitek a bankkártyás fizetéssel kapcsolatban, és hogyan tud segíteni egy pénzintézet a kereskedőknek a terminál kiválasztásában, beüzemelésében és működtetésében.
A K&H után a CIB Bank is bejelentette, hogy elérhetővé teszi ügyfelei számára a Google Payt.
A kormány 60 ezerre becsülte azoknak a szolgáltatóknak a számát, amelyeknél korábban nem volt mód elektronikus fizetésre, az elfogadóhelyek száma azonban csak 11 ezerrel emelkedett.
Az idei évtől az online kasszát működtető cégek kötelesek biztosítani az ügyfelek számára az elektronikus fizetés lehetőségét és annak folyamatos rendelkezésre állását. A szabályozás általi fejlesztések előrelépést jelenthetnek a vállalkozások számára - közölte a Pénzügyminisztérium.
Alig két hét múlva már nem kell a pénztárnál hagyni a megvásárolni szándékozott termékeket, ha csak bankkártya van nálunk. 2021. január 1-jétől ugyanis minden online kasszát üzemeltető kereskedő és szolgáltató köteles lesz legalább egy elektronikus fizetési lehetőséget biztosítani. Ennek egyik módja a POS-terminál, ám a nagy kereslet miatt ezekből hiány keletkezett. A hoppon maradtaknak sem szabad azonban kétségbe esniük, létezik ugyanis egy olyan azonnali elektronikus fizetési megoldás, a Fizetési Pont SoftPos, amely az új évig hátralévő szűk idő alatt is gyorsan beszerezhető és könnyedén beüzemelhető.
Fél év elég volt a felkészülésre, egyébként is több megoldás van, hogy minden üzlet bevezesse január 1-jétől az elektronikus fizetést – írta a Pénzügyminisztérium a halasztást kérő kereskedőknek.
Kevés idejük maradt az online kasszával rendelkező kereskedőknek arra, hogy megfeleljenek a 2021. január 1-jétől hatályos előírásnak, miszerint legalább egy elektronikus fizetési lehetőséget kell biztosítaniuk. Ebben segít a Doppio-program innovációja, amely révén akár 3 nap alatt be lehet vezetni a jogszabálynak megfelelő szolgáltatást, ráadásul a softPOS-megoldás miatt nem is kell külön terminált beszerezni.
2021. január 1-jéig maradt ideje az online kasszával rendelkező kereskedőknek arra, hogy megfeleljenek a hatályos előírásnak, miszerint legalább egy elektronikus fizetési lehetőséget kell biztosítaniuk. Ebben segíti őket az egyik hazai vállalkozás egyedülálló online pénztárgépe, amelyet a Mastercard Doppio nevű programjának innovációjaként fejlesztett ki.
A kormány alaposan felpörgeti az elektronikus fizetési lehetőségek elérhetőségét. Még szerencse, hogy a nem kártyás elektronikus fizetési módok épp robbanás előtt állnak, a Mastercard pedig hónapokkal korábban kártyaterminál-szaporítási programot indított.
A magyarok közel fele készpénzzel fizet egy kutatás szerint. Főleg megszokásból. Az elektronikus fizetési megoldásokat emellett sokan bonyolultnak és veszélyesnek tartják.
Önálló Bírósági Fizetési Portált fejlesztett az Országos Bírósági Hivatal, mely 2019. március 4-én indul. A cél a bírósági eljárásokhoz kapcsolódó elektronikus fizetési megoldások szélesebb körű biztosítása, az ügyfelek számára kényelmes és ügyfélbarát szolgáltatások nyújtása, valamint a befizetések ellenőrzésének megkönnyítése - tudatta az Országos Bírósági Hivatal.
Az Együtt terjeszti be a javaslatot, vagyis elvi lehetőségről lesz szó.
Gyorsan terjed a bankkártyahasználat, a csoportos fizetési megbízások aránya csökken, a mobilfizetés pedig dinamikus fejlődés előtt áll – ezt jelzi többek között a dijnet.hu által idén októberben bevezetett elektronikus fizetési mutató, amely a magyar háztartások elektronikus fizetéseinek fejlődését követi nyomon. A mutató induló értéke 18,7 százalék, amely a 2013 első félévére kalkulált 17 százalékhoz képest jelentős emelkedést mutat.
Egy felmérés szerint Svédországban ötből már minden négy vásárlás elektronikusan zajlik, készpénzt szinte alig használnak az emberek. Magyarországon eközben az emberek havi kiadásainak még több mint 60 százalékát még készpénzzel fedezik.